NEW SINGLE "STUCK"

Lindsay - Životopis

28. března 2010 v 16:50 | Marek
Lindsay Dee Lohan
(* 
2. července.1986 v New York City, New York, USA), známá pod uměleckým jménem Lindsay Morgan Lohan, je americká herečka,popová zpěvačka a bývalá modelka. V show businessu začala jako dětská modelka v reklamách v Časopisech a televizi. V deseti začala hrát v seriálechmýdlové opery. V jedenácti debutovala ve filmu Walta Disneye
Past na rodiče (The Parent Trap), kde ztvárnila obě dvojčata. O šest let později přišla její průlomová hlavní role ve filmu Protivný sprostý holky (Mean Girls), která přilákala zájem médií o její profesionální, ale i soukromý život, včetně jejího nočního života a problémů v manželství jejích rodičů.

Má 3 mladší sourozence, bratry Michaela (* 16. prosince.1987) a Codyho (* 16. června.1996) a sestru Alianu(* 22. prosince.1993). Její matka se jmenuje Dina a otec Michael.

Lindsay přešla z teenagerovských filmů jako Zpověď královny střední školy (Confessions of a teenage drama queen), Mezi námi děvčaty (Freaky Friday) k filmům pro starší jako například Jen trochu štěstí (Just my luck), Zítra nehrajeme (A prairie home companion) či Bobby - Atentát v Ambassadoru. Do kin by měli příjít také její filmy Chapter 27 a Georgia Rule, ve kterém si zahrála společně s Jane Fondou a Felicity Huffman (Zoufalé manželky). V soukromí se jí moc nedaří, po mnoha neúspěšných vztazích například s Aaronem Carterem, Wilmerem Valderramou či Harrym Mortonem je teď sama. Momentálně chystá třetí cd a do svých 30 let by se chtěla vdát a získat americkou cenu Oscar.


Na kontě má dvě úspěšné alba. První se jmenuje Speak ( 7.Prosince 2004 ) a A little more personal
( Prosinec 2005 ). Celkově se obou alb prodalo zatím okolo 4 milionů kusů a získali řadu ocenění
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama